.

Biudžetinė įstaiga. K. Ladygos g. 18, Utena
Telefonas: (8-389) 61328
el. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Juridinio asmens kodas: 190181633
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Gimnazijos steigėjas: Utenos r. savivaldybės taryba
PradžiaŠimtmetisSaulei 100

2019-01-10

Eglės Jakštytės koncertas gimnazijoje

Buvusios „Saulės“ gimnazijos mokinės, dabar jau žinomos Lietuvoje dainininkės Eglės Jakštytės nuotaikingas koncertas užbaigė gimnazijos 100-ečio renginius. Puikiai nusiteikusi Eglė visą mokyklos bendruomenę ne tik pradžiugino savo dainomis, bet ir sušildė atviru bendravimu, kvietė dainuoti kartu, net šokti. Sauliečiai įsitikino, kad Eglė yra ne tik stipraus balso dainininkė, bet labai šiltai bendraujanti: ji pati vedė savo koncertą, išjudino net ir skeptiškiau nusiteikusius, sugebėjo iš darbų kasdienybės ištraukti visą bendruomenę. Koncerto pabaigoje nuskambėjo prasmingas Eglės linkėjimas gimnazistams: „Skristi per gyvenimą drąsiai ir būtinai svajoti“.

„Lango“ žurnalistė Gabrielė po koncerto pakalbino Eglę apie jos karjerą ir sugrįžimą į savo gimnaziją. Interviu skaitykite laikraščio „Langas“ skiltyje „Interviu“.

 Visos koncerto akimirkos.


2018-12-20

Ekslibrisų paroda

Bibliotekoje eksponuojama mokinių ekslibrisų paroda, skirta Utenos „Saulės“ gimnazijos šimtmečiui.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://saule.utena.lm.lt/images/naujienos/2019-02-01-01

 


2018-12-17

Baigiamasis gimnazijos šimtmečio renginys

Gruodžio 14 dieną vyko baigiamasis gimnazijos šimtmečio renginys – pasaulio šalių sveikinimai. Pirmieji scenoje pasirodė Olandijos atstovai – 1c klasės mokiniai. Jie pademonstravo olandišką aprangos stilių ir apdovanojo mokytojus olandiškomis tulpėmis. Antrieji buvo elegantiškieji svečiai iš Prancūzijos (2b klasė). Visus pralinksmino Rusijos artistų grupė su Vera Serdiučka priešaky (3a klasė). Angliškai sveikinimo žodį tarė ir demonstravo raudonai, baltai mėlyną kolekciją 1a klasės komanda. Puikią idėją naujoms mokyklinėms uniformoms pateikė Laplandijos atstovai – gausi ir vieninga 1b klasė. Įspūdingai pasirodė elegantiškosios ispanės, pasveikinusios gimnaziją ne tik lietuviškai, bet ir ispaniškai (4a ir 4b klasės). Kantri stiliaus šokiu gimnaziją pasveikino amerikiečiai (2a klasė). Sulaukėme svečių ir iš tolimosios Indijos (3b klasė). Jie padovanojo ne tik įspūdingą sarių kolekciją, bet ir linkėjo daug teisingo mąstymo, kalbėjimo, pažinimo, susikaupimo. Paskutiniai sveikino ir linkėjo „Saulės” gimnazijai daug mokinių – lietuvaičiai (2c klasė).

Po visų sveikinimų gimnazijos bendruomenė pamatė filmuką, sukurtą mūsų gimnazistų, viešėjusių Islandijoje. Renginio pabaigoje vedėja pirmokė Teresė šimtmečio proga perskaitė dar daug gražių, prasmingų linkėjimų, kuriuos gimnazijos simbolis Sauliukas su geltonų balionų puokšte paleido į dangų. Direktorė Nijolė Zabukienė džiaugėsi visų klasių pasirodymais ir apdovanojo visus saldžiomis dovanomis. Už abi jubiliejinio gimtadienio šventės organizavimo dienas dėkojame klasių auklėtojoms, mokinių savivaldai ir jos kuratorei Audronei Mikalaičiūnienei.

Visos renginio akimirkos.


2018-12-06

Dar viena netikėta dovana

Vakar Utenos kultūros centre vyko Martyno Kavaliausko koncertas „Legendinės lietuviškos dainos“.  Jame skambėjo visiems gerai žinomų lietuvių atlikėjų, tokių kaip Danielius Dolskis, Vytautas Kernagis, Stasys Povilaitis, Kastytis Kerbedis, taip pat grupių „Hiperbolė“ bei „Polerizuoti stiklai“ dainos. Dainininkas Martynas Kavaliauskas visus užkrėtė gera nuotaika ir sukūrė puikią, nekasdienišką atmosferą. Po koncerto jautėmės gavę didžiulį pliūpsnį gerų emocijų. Labai džiaugiamės, kad šį koncertą mūsų gimnazijos bendruomenei jubiliejaus proga dovanojo dainininkas ir įstaiga „Kultūros ir medijų namai“. Taigi sakome nuoširdžiausią „AČIŪ“ Martynui ir jo komandai.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://saule.utena.lm.lt/images/naujienos/2018-12-06-01

 


2018-12-05

Tęsiasi gimnazijos gimtadienio renginiai

Galime pasidžiaugti, kad mūsų buvęs mokinys Jonas Valančiūnas, dabartinis Toronto „Raptors“ žaidėjas, prisideda prie savo gimnazijos ir Lietuvos 100-mečio minėjimo ir visai mūsų bendruomenei dovanoja filmo „Tarp pilkų debesų“ kelis seansus. Be to, ketvirtadienį susitikti su mūsų bendruomene atvyksta ir filmo režisierius Marius Markevičius.

Iš anksto dėkojame už šią dovaną.

 Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://saule.utena.lm.lt/images/naujienos/2018-12-03


2018-12-03

Koncertas gimnazijos darbuotojams

Lapkričio pabaigoje vyko gimnazijos 100-mečio renginiai, į kuriuos atvyko didelis būrys buvusių mokinių, mokytojų svečių. Per dvi šventines dienas gimnazijoje apsilankė apie 400 žmonių! Parengti renginių programas, organizuoti parodas, priimti svečius – tai pareikalavo didelio darbo iš visų mūsų mokytojų ir gimnazijos personalo. Atsidėkodama už šį darbą gimnazijos direktorė Nijolė Zabukienė visą kolektyvą praėjusią savaitę pakvietė į koncertą, kurį, prisidėdamas prie gimnazijos šimtmečio, dovanojo maestro Adolfas Driukas ir jo styginių kvartetas „Arcato“. Jausminga, šilta koncertinė programa ir pabendravimas prie arbatos puodelio leido visiems dar kartą paminėti mūsų ypatingą gimnazijos gimtadienį.

Visiems „Saulės“ gimnazijos darbuotojams direktorė įteikė 2019 metų kalendorių su mūsų gimnazijos vaizdais ir mokinių piešiniais.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://saule.utena.lm.lt/images/naujienos/2018-12-04-01


2018-12-01

Žaidimo „Saulės keliu“ pirmieji dalyviai

IT mokytojas Audrius Matkevičius sukūrė ir praėjusią savaitę pasiūlė žaidimą „Saulės keliu“, kurio tikslas – surasti, aplankyti ir įsiamžinti Utenos vietose, susijusiose su mūsų gimnazija. Norime padėkoti kelioms komandoms:

 • 2b klasės gimnazistei Dovilei Bernotaitei – ji aplankė tik netoliese gimnazijos esančius objektus, tikrai išbandė programėlę ir nusprendė padaryti tai viena, nerinkdama komandos;
 • 1b klasės mokiniams: Teresei, Mantui, Dovilei, Titui, kurie įveikė didžiąją dalį etapų ir surinko 1920 taškų iš 2100 galimų;
 • Buvusiai mūsų mokinei Renatai Bukelskytei ir jos sesei Justinai, kurios mažai atsiliko nuo mūsų 1b klasės mokinių ir domėjosi „Saulės“ istorija.

 Šių komandų laukia mini prizai 304 kabinete.


2018-11-27

Padėka mūsų mokiniams

Visi, dalyvavusieji „Saulės“ gimnazijos 100-mečio renginiuose, galėjo pasigrožėti mūsų gimnazijos menine programa, kuriai parengti reikėjo išties nemažai laiko ir darbo. Direktorė Nijolė Zabukienė dėkoja mokiniams, aktyviai prisidėjusiems prie „Saulės“ gimnazijos 100-mečio meninės programos  organizavimo ir skiria dovaną – apsilankymą boulinge.

Padėka.


2018-12-01

Vaidos Bražiūnaitės, 78-osios laidos abiturientės, mintys

Antrąją gimnazijos šimtmečio šventės dieną renginyje dalyvavo dabar Islandijoje gyvenanti Vaida Bražiūnaitė ir pasakė jautrią kalbą...

 Kalbos tekstą skaitykite laikraščio „Langas“ „Sugrįžimų“ skiltyje.

 


 2018-11-24

Antroji šventinė 100-mečio diena – „Sugrįžimai“

Lapkričio 24 dieną, šeštadienį, į šimtametę „Saulės“ gimnaziją iš įvairių miestų, miestelių ir šalių sugužėjo buvę mokiniai. Jų laukė esami ir buvę mokytojai. Svečius pasitiko netradiciškai papuošta mokykla – pagrindinis akcentas – senas lagaminas. Apžiūrėję pasikeitusią, išgražėjusią mokyklą, visi susirinko į aktų salę. Čia vyko besimokiusiųjų koncertas ir dalijimasis prisiminimais. Jį vedė du klasės draugai, gimnazijos mokytojai Jolanta Juodkienė ir Valdas Tumėnas. Savo dainomis džiugino buvusios mokinės Rasa Bubulytė, Dalia Šaltenytė, Augustės Jucienės ir Aurelijos Čepukienės duetas bei dabartinė gimnazistė Ieva Mirapolskytė. Šokiais gimnazijos šimtmetį pagerbė „Tandemus“ buvę ir šiandieniniai šokėjai. Tarmiškai savo poeziją skaitė Ingrida Kepalaitė. Video sveikinimus atsiuntė jau pasaulio žmonėmis tapę Rimvydas Baltaduonis, Manfredas Zabarauskas, poetė Rūta Jonuškienė bei garsiojo dokumentinio filmo „Sengirė“ autorius Mindaugas Survila, o buvusi mokinė Vaida Bražiūnaitė, į šventę atvykusi net iš Islandijos, itin lyriškai pasveikino gimnaziją. Visi šiltai sutiko buvusius gimnazijos direktorius Valentiną Eismantą, Valentiną Bubulį bei ilgametį pavaduotoją Vilių Nenėną. Renginio pabaigoje, vedėjams atidarius didžiausią lagaminą, prakalbo gimnazijos direktorė Nijolė Zabukienė. Ji lagamine radusi svarbiausias mokytojo vertybes: atsakomybę, rūpestį ir ištikimybę „Saulės“ gimnazijai, visiems susirinkusiems linkėjo, nors ir sunkios, bet prasmingos kelionės. Šio nuostabaus renginio scenarijaus autorė ir režisierė lietuvių kalbos mokytoja Zita Treinienė. Prie idėjos realizavimo daug prisidėjo ir informatikė Neringa Matkevičienė, dailės mokytoja Daina Usevičienė, muzikos mokytojas Tomas Janukėnas, šokio mokytoja Regina Bernotienė bei bibliotekininkė Audronė Paulėnienė.

Po renginio sugrįžusiųjų pokalbiai tęsėsi valgykloje, kuri buvo virtusi kavine „Pas sklepą“. Kavinėje kaip tikri barmenai puikiai tvarkėsi  Gamtos mokslų ir technologijų metodinės grupės nariai. Gyvenimas virė ir kitose gimnazijos erdvėse: muziejuje, bibliotekoje, konferencijų salėje. Visą popietę senutė gimnazija buvo pilna jaunatviško šurmulio, juoko ir sugrįžimų džiaugsmo.

Visą šventinį renginį filmavo mokytoja Neringa Matkevičienė, todėl tie, kurie neatvyko, šventę tiesiogiai galėjo stebėti FB paskyroje.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://saule.utena.lm.lt/images/naujienos/2018-11-24-01


2018-11-23

Pirmoji šventinė 100-mečio minėjimo diena gimnazijoje

Lapkričio 23 dieną, penktadienį, šventiniai „Saulės“ gimnazijos 100-mečio renginiai prasidėjo Šventomis Mišiomis Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos bažnyčioje. Jas aukojo klebonas Kęstutis Palepšys ir buvęs Utenos ,,Saulės“ gimnazijos moksleivis, dabar Kauno Šv. Antano Paduviečio parapijos altaristas kun. Juozas Čepėnas. Šv. Mišių liturgijoje skaitinius ir maldavimus skaitė 1b klasės moksleiviai Teresė Kančytė ir Matas Paukštė, vyno ir eucharistinės duonos atnašas nešė mokinių savivaldos atstovai: mokinių prezidentė Kamilė Ivanauskaitė ir Martynas Vitas. Šv. Mišių metu buvo Dievui dėkojama už tai, kad gimnazija sulaukė garbingo šimtmečio, kad galėjo ugdyti ir tebeugdo naujas kartas, o karo ir sunkumų metais gebėjo išsaugoti ir apginti krikščioniškas ir bendražmogiškas vertybes. Maldoje buvo prisiminti ir jau amžinybėn išėję gimnazijos vadovai, mokytojai, mokiniai ir darbuotojai. Pamokslo metu klebonas Kęstutis Palepšys gražiai susiejo dienos skaitinį iš Šventojo Rašto su mokykla, kurioje viena didžiausių vertybių yra knyga.

Vėliau visi svečiai ir mokyklos bendruomenė susirinko į gimnazijos salę. „Saulę“ 100-mečio proga sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, savivaldybės vardu įteikė gimnazijai 5000 Eur čekį ir linkėjo bendruomenei saugoti saulę akyse. Utenos švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas linkėjo išsaugoti tikėjimą prasmingais darbais ir pasitikėti vieniems kitais; taip pat sveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė bei Lietuvos Seimo narys Edmundas Pupinis, linkėjęs gimnazijai tokių sprendimų, kurie padėtų gyventi.

Visus labai pradžiugino 1973 metų laidos dovana (1000 Eur čekis) ir sveikinimas, kurį perskaitė buvusi mūsų mokinė ir mokytoja Regina Motiejūnienė. Už šį čekį dovana gimnazijai jau nupirkta – ryškiaspalvės sofutės mokinams gimnazijos koridoriuose. O Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas, taip pat buvęs gimnazijos mokinys, mokyklai ir buvusiems mokytojams dovanojo skaitomas eiles. Nuoširdžius sveikinimus gimnazijos bendruomenė ir svečiai išgirdo iš rajono progimnazijų ir gimnazijų vadovų, mūsų kaimynų bendruomenių. Aplodismentų susilaukė Aukštakalnio progimnazijos direktoriaus Arvydo Šilinsko itin aktualus linkėjimas šiandieniniam mokytojui: „kai tapote etato dalimi, nepamirškite, kad esate žmogumi“. Utenos meras įteikė padėkas buvusiems gimnazijos direktoriams – Valentinui Eismantui ir Valentinui Bubuliui. Buvęs „Saulės“ gimnazijos mokinys, Lietuvos Seimo narys Lauras Stacevičius perskaitė LR Seimo Pirmininko Viktoro Pranskiečio sveikinimą bei įteikė LR Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės sveikinimą gimnazijai. Bendrystės ir šviesos mokyklai linkėjo klebonas Kęstutis Palepšys.

Šventinio renginio vedėjas Linas Bražionis džiaugėsi savo buvusia Alma mater ir neabejojo, kad būtent ji užaugina jauno žmogaus sparnus skrydžiui.

Į gimnaziją švęsti 100-mečio atvyko labai gausus būrys garbaus amžiaus buvusių mokinių, baigusių gimnaziją 1949 m., 1951 m., 1953 m., 1973 m. ir kitais metais. Visi, sveikindami „Saulę“, prisiminė jaunystę, o 1949 metų laidos vyrai, vadovaujami profesoriaus Algirdo Vyžinto, atliko muzikinius kūrinius, suvirpinusius ne vieno širdį. Šilčiausias renginio sveikinimų dalies momentas – stipriais aplodismentais sutikti senjorai, buvę mokytojai, dirbę šioje mokykloje. Jų visų vardu kalbėjusi buvusi lietuvių kalbos mokytoja Eugenija Norkūnienė linkėjo šiandieniniams mokytojams stiprybės ir daugiau vienas kitam šypsotis. Visus sužavėjo mokytojų senjorų dovana – simbolinės buvusios lietuvių k. mokytojos Mildos Beinoravičienės rankų darbo saulytės ir 100 šypsenėlių puokštė bei 100 labai reikalingų žodžių. Ačiū Jums, mielieji!

Gimnazijos direktorė Nijolė Zabukienė pasidžiaugė tikslų siekiančia, iššūkius priimančia gimnazijos bendruomene, dėkojo visiems svečiams už linkėjimus ir dovanas, o rajono savivaldybei – už supratimą ir rūpestį, linkėjo „Saulei“ gyvuoti dar šimtą ir daugiau metų. Labai nuošidų ir gražų sveikinimą mokinių savivaldos vardu perskaitė mokinių prezidentė Kamilė Ivanauskaitė bei įteikė dekoratyvinę eglutę, kuri papuoš mūsų kiemą.   

Per antrąją šventės dalį, pamažu verčiant puslapį po puslapio, buvo prisiminta šimtametė „Saulės“ gimnazijos istorija. Jos puslapius atrinko gimnazijos istorikės Vita Pimpienė ir Audronė Mikalaičiūnienė. Diktoriumi tapo ir istoriją skaitė fizikos mokytojas Valdas Tumėnas, o lietuvių kalbos mokytojos Saulės Nagienės režisuotas spektaklis „Gyvenimo lagaminas“ perkėlė į praeito šimtmečio mokyklą ir nutiesė kelią į ateitį. Spektaklyje vaidino gimnazijos bendruomenė, taip pat prisidėjo Utenos mokyklos-vaikų darželio „Eglutė“ mokytojos Dalios Bagdonienės 4 klasės mokiniai (pagrindinio vaidmens atlikėjas Dovydas Giruckas bei jo bendraklasiai: Melita, Kamilė, Adomas, Guoda, Emilija) ir vaikų dainavimo studijos „Žiogas“ dainininkai (vadovė Lina Gerubienė). Pagrindinį – keleivio – vaidmenį atliko buvęs direktorius Valentinas Eismantas. Mylinčią motiną vaidino anglų kalbos mokytoja Jolita Šuminienė, rūpestingą auklėtoją, gebančią pajusti mokinio kūrybiškumą, – matematikos mokytoja Rita Musteikienė. Gerą ir linksmą muzikos mokytoją vaidinusi matematikos mokytoja Danutė Žalėnienė sugebėjo sukurti nuotaikingą muzikos pamoką. Išsiskyrimą su mokiniais išgyvenančią auklėtoją vaidino technologijų mokytoja Loreta Kaulinienė, o abiturientus – tikrieji „Saulės“ gimnazistai: abiturientės Gabrielė Miškinytė, Akvilė Labanaitė ir antrokas Paulius Vizbaras. Įtaigiai paauglystės scenas atskleidė 1B klasės mokiniai, mokytojos Saulės Nagienės jaunieji aktoriai: Teresė Kančytė, Mantas Brauka, Titas Rimša, Gertrūda Govedaitė, Kotryna Trapikaitė, Aistė Astrauskaitė. Šokio mokytoja Regina Bernotienė rūpinosi, kad aktoriai būtų plastiški, judesiu išreikštų nuotaiką, o grupė „Tandemus“ nepriekaištingai sušoktų paskutinį abiturientų valsą. Muzikos mokytojas Tomas Janukėnas priėmė iššūkį ir viso spektaklio metu buvo puikus garso režisierius. Labiausiai žiūrovus žavėjo įtaigi, subtili Valentino Eismanto vaidyba. Jis per vaikystės, paauglystės, jaunystės prisiminimus sakė, kad kiekvieno žmogaus-keleivio lagaminas pildomas vis naujomis ir vis kitokiomis patirtimis, jame telpa daugybė skirtingų vertybių, išbandymų ir patirčių, todėl kelionė ir yra visada prasminga.

Svečiai gėrėjosi moderniomis ir meniškomis gimnazijos erdvėmis. O kad  gimnazija atrodytų šventiškai, daug darbo įdėjo dailės mokytoja Daina Usevičienė. Tikriausiai nebuvo tokio svečio, kuris neaplankytų muziejaus. Juo nuoširdžiai ir profesionaliai rūpinasi istorijos mokytoja Vita Pimpienė. Galime pasidžiaugti, jog prieš šimtmečio minėjimą mūsų muziejus pasipildė interaktyvia muziejaus dalimi, kur kiekvienas gali susipažinti su visa mokyklos istorija, pavartyti nuotraukų galerijas. Šios idėjos generatorius – IT mokytojas Audrius Matkevičius. Visi ieškojo ir bibliotekos, kartu su bibliotekininke Rita Stakiene diskutavo apie joje ir kitose erdvėse vykstančias parodas. Šventinio renginio pabaigoje svečiai šiltai bendravo prie arbatos puodelio.

Visą šventę filmavo ir tiesiogiai transliavo informacinių technologijų mokytoja Neringa Matkevičienė, todėl negalėję atvykti į renginį turėjo galimybę stebėti transliaciją FB paskyroje.

 Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://saule.utena.lm.lt/images/naujienos/2018-11-23-02


2018-11-23

Buvusio mokinio Lino Blažiūno paroda

Šiandien gimnazijoje vyko dar vieno buvusio mokinio paroda. Milda Beinoravičienė, buvusi Lino Blažiūno lietuvių kalbos mokytoja, paskatino dailininką gimnazijos 100-mečio proga surengti parodą „Sugrįžimas“. Menininkas į buvusią mokyklą sugrįžta po 18 metų: būdamas dar visai jaunas jis išvažiavo mokytis į Čiurlionio menų gimnaziją. Dailininko darbuose dominuoja gamta, būtent ji yra Lino Blažiūno įkvėpimo šaltinis. Įdomu tai, kad pušies spygliai netikėtai tapo kūrybos įkvėpimu – juos galima nupiešti ir taip sukurti naujus vaizdus, o darbų pavadinimus, užrašytus ant mokyklinio sąsiuvinio lapelio, su spygliais pakabinti prie paveikslų. Taip pat žavi ir menininko darbų atlikimo technika – naudojamos elementarios priemonės: popierius, pieštukas, želinis tušinukas, ieškoma ir įvairesnių technikų – dažnai aliejus, net cheminiai tirpalai padeda išgauti reikiamas spalvas. Eksponuojami paveikslai kupini paslapties, verčia apmąstyti žmogaus gyvenimo pasaulyje prasmę, įkvepia kelti būties klausimus.

Šios parodos atidarymo įspūdžius skaitykite laikraščio „Langas“ „Sugrįžimų“ skiltyje.
Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://saule.utena.lm.lt/images/naujienos/2018-11-23-01


2018-11-22

Vaivos Kazlauskaitės darbų paroda

Mūsų gimnazijos bibliotekoje atidaryta buvusios mokinės Vaivos Kazlauskaitės juvelyrikos paroda bei eksponuojamas Vaivos senelio portretas, padarytas iš arklio karčių. Baigusi Utenos Saulės” gimnaziją, ji įstojo į Vilniaus Dailės akademiją, studijavo tekstilės meną ir įgijo bakalauro ir magistro laipsnius. Studijuodama magistrą neakivaizdžiai, dar baigė Technologijų ir dailės pedagogikos studijas. Mokėsi juvelyrikos. Dabar dirba Vilniaus S. Daukanto gimnazijoje dailės mokytoja.

Vaiva ne tik atvežė į gimnaziją savo darbus, bet ir parašė laišką bei dedikaciją savo senelio portretui. Juos skaitykite laikraščio „Langas”Sugrįžimų” skiltyje.

 • 20181122_155932
 • 20181122_155948
 • 20181122_160233
 • 20181122_1602331
 • 20181122_160312
 • 20181122_160451
 • IMG_8498
 • IMG_8499
 • IMG_8500


2018-11-22

Buvusio mokinio Algimanto Žilėno tapybos darbų paroda

Šiandien kiek neįprastoje erdvėje, matematikos kabinete, įvyko dar vienos parodos atidarymas. Matematikos mokytoja Irena Eitminavičienė surengė savo tėvelio, buvusio mūsų gimnazijos mokinio Algimanto Žilėno, tapybos darbų parodą. Neramiais 1949 metais jis baigė Utenos pirmąją berniukų gimnaziją, tapo inžinieriumi ir tik savo gyvenimo pabaigoje pradėjo tapyti. Sukūrė apie 250 paveikslų. I. Eitminavičienė, pristatydama tėvelio darbus, pasakojo, kad jai patys brangiausi yra tie paveikslai, kuriuose gimtinės vaizdai, Zarasų apylinkės. Mintis surengti šią parodą nebuvo spontaniška – mokytoja ją seniai planavo – būtent „Saulės“ gimnazijos 100-mečio proga  tėčio paveikslus turi pamatyti gimnazijos, kurioje jis mokėsi, bendruomenė ir jo klasės draugai. Vienas paskutiniųjų autoriaus paveikslų „Žydinti obelis“ yra  simboliškas, nes tarsi sako, kad  darbai yra amžini – juos tęsia kūrybiškumą paveldėjusi dukra ir anūkai.

 • IMG_8506
 • IMG_8507
 • IMG_8508
 • IMG_8509
 • IMG_8511
 • IMG_8518
 • IMG_8519
 • IMG_8520
 • IMG_8521


2018-11-22

Julijos Gumbrytės darbų paroda

Gimnazijos trečio aukšto koridoriuje eksponuojami buvusios mokinės Julijos Gumbrytės kūriniai. Apie save ji rašo: „Gimiau 1995 rugsėjo 22 dieną. Mokiausi Krašuonos progimnazijoje, Utenos „Saulės“ gimnazijoje. Baigusi  gimnaziją 2014 metais įstojau į Vilniaus kolegiją Verslo vadybos fakultetą reklamos vadybą. Šiuo metu dirbu reklamos bei marketingo srityse, o laisvu laiku ima teptuką ar pieštuką į rankas ir esu atvira naujoms galimybės. Šiuo metu domiuosi drabužių apipavidalinimu bei grafiniu piešimu.“

Apie tai, kodėl ji piešia daugiausiai portretus, skaitykite laikraščio „Langas“ „Sugrįžimų“ skiltyje.

 • IMG_8513
 • IMG_8514
 • IMG_8515
 • IMG_8516
 • IMG_8517


2018-11-21

Graži mokinių savivaldos iniciatyva

Mokiniai ruošiasi gimnazijos 100-ajam gimtadieniui. Šią savaitę gimnazistai rengiasi dviejų spalvų – mėlynos ir geltonos – drabužiais. Tokia idėja kilo derinant mūsų mėlyną uniformą ir simbolinę geltoną „Saulės“ spalvą. Vieningiausia ir stilingiausia šią savaitę yra 1B klasė. Nuo jų neatsilieka 1A klasė. Šią iniciatyvą palaiko ir 3-okai, kurie taip pat pasipuošė uniformomis ir mėlynos bei geltonos spalvos drabužiais. Stilingiausios klasės nugalėtojos laukia puikus prizas. Visiems linkime gražios „Saulės“ gimnazijos 100-mečio šventės.

Gimnazijos mokinių taryba

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://saule.utena.lm.lt/images/naujienos/2018-11-21-02

2018-11-20

„Saulės“ šimtmečio savaitė prasidėjo buvusių mokinių parodomis

Šiandien gimnazijos bibliotekoje atidaryta buvusios mokinės Ievos Šedbaraitės sapnų gaudyklių paroda „Pagaukime sapną“. „Ką daryti, jeigu vakare į galvą braunasi blogos mintys?“ – klausimu renginį pradėjo bibliotekininkė Rita Stakienė, pristatydama jaunąją menininkę, kuriančią sapnų gaudykles. Parodos autorė pirmiausia papasakojo apie save, kūrybos pradžią, priminė sapnų gaudyklių atsiradimo istoriją. Ji taip pat atsakė į gimnazistų klausimus apie kūrybos procesą, gimstančias vis naujas idėjas bei keliones po įvairias ir labai skirtingas šalis. Ieva Šedbaraitė atviravo ir apie tebesitęsiančias jauno žmogaus savęs paieškas. Menininkė gimnazistams parodė sapnų gaudyklės kūrimo procesą. Bibliotekos langus papuošė įdomios ir labai įvairios sapnų gaudyklės.

 • DSC_0001
 • DSC_0002
 • DSC_0004
 • DSC_0005
 • DSC_0006
 • DSC_0007
 • DSC_0012
 • DSC_0013
 • DSC_0015
 • DSC_0016
 • IMG_8500


2018-11-18

Interaktyvus žaidimas „Saulės keliu“

Žaidimo „Saulės keliu“ instrukcijos.


Šimtmečio renginių programa didesniu formatu.

Paieška svetainėje„Saulės“ gimnazijos istorija.
Metai ir įvykiai.

Iš gimnazijos istorijos:

...Utenos „Saulės“ progimnazija pradėjo savo veiklą dar vokiečių okupacijos metais. Nežinia, koks būtų jos likimas, jei 1918 m. vasario 16-ąją nebūtų paskelbta Lietuvos nepriklausomybė...

Skaityti daugiau...

Pamokų laikas

1 pamoka: 800 - 845
2 pamoka: 855 - 940
3 pamoka: 955 - 1040
4 pamoka: 1100 - 1145
5 pamoka: 1210 - 1255
6 pamoka: 1310 - 1355
7 pamoka: 1405 - 1450
8 pamoka: 1500 - 1545

© 2023 Utenos „Saulės“ gimnazija