.

Biudžetinė įstaiga. K. Ladygos g. 18, Utena
Telefonas: (8-389) 61328
el. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Juridinio asmens kodas: 190181633
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Gimnazijos steigėjas: Utenos r. savivaldybės taryba
PradžiaLaikraštis „Langas“Gimnazijos aktualijos

2021-12-01

Jaunieji žurnalistai domisi Adventu...

Adventas – klausimų ir atsakymų laikas. Krikščionims – tai džiaugsmingo laukimo laikas iki Jėzaus gimimo. Liaudies papročiuose adventas – rimties, dvasinio apsivalymo metas, ūkinių darbų pabaiga.

Skaityti daugiau...

2021-10-28

MŪSŲ gimnazijoje startavo STEAM

Spalio 27 dieną mūsų gimnazijoje startavo STEAM. Jam ypač atsakingai ruošėsi mokytojai Irena Bugailiškienė, Aušrelė Taukelienė bei Audrius Matkevičius. Kalbame su mokytojais apie tai, su kokiais iššūkiais jie susidūrė, kaip šiai veiklai ruošėsi kartu su gimnazistais ir kokių rezultatų pasiekė.

1. STEAM atrodo kažkoks mistiškas žodis iš raidžių. Paaiškinkite kuo paprasčiau, ką jis reiškia?

STEAM – tai ugdymo programa, pavadinta angliška santrumpa: gamtos mokslų (angl. – Science), technologijų (angl. – Technology), inžinerijos (angl. – Engineering), meno/dizaino (angl. – Art) ir matematikos (angl. – Mathematics) sritys.

2. Koks STEAM tikslas? Ar šią veiklą reikia suprasti kaip pokyčius švietimo sistemoje, kitokias pamokas?

STEAM tai moksliniai edukaciniai užsiėmimai, per kuriuos mokiniai, tyrinėdami, eksperimentuodami, atlikdami bandymus, pažįsta ir tiria juos supančią aplinką bei įgyja praktinės patirties. Sužadinama jų vaizduotė, skatinamas kūrybiškumas, logiškas mąstymas ir mokymasis. Per šias veiklas mokiniai įgytas teorines žinias įtvirtina praktiškai.

Skaityti daugiau...

2021-05-05

Dvyliktokės egzaminų maratone pradėjo sėkmingą startą –  puikiai išlaikė dailės egzaminą

Dailės mokyklinis blandos egzaminas yra vienas iš daugelio egzaminų, kurį gali rinktis dvyliktokai. Dar spalio mėnesį Kamilė Ivanauskaitė, Aurelija Karvelytė ir Žyginta Tumulevičiūtė nusprendė, kad laikys dailės egzaminą. Tada ir prasidėjo kūrybiniai ieškojimai, eskizavimai, nuodugnesni dailės albumų vartymai ir informacijos paieška internete.  

Apie tai, kaip vyko pasirengimas egzaminui, kokius kūrybinius kelius nuėjo abiturientės, skaitykite toliau.

Skaityti daugiau...

2019-11-18

Pirmoji „Saulės“ gimnazijos gimtadienio diena

Pirmadienį gimtadienis prasidėjo įspūdingomis „Saulės“ gimnazijos „Juventus“ lygos krepšinio varžybomis. Jose dalyvavo dvi komandos. Pirma komanda „Šarlatanai“, sudaryta iš pirmų-ketvirtų klasių mokinių (A. Leika, A. Gulijevas, N. Balžekas, P. Juodka, D. Jurkaitis, G. Gadliauskas, S. Pašakarnis, D. Povilėnas, L. Antanavičius). Jos kapitonas G. Gadliauskas. Antra komanda „Krupnikai“, sudaryta iš antrų-trečių klasių mokinių (D.Baliukevičius, L. Lukošaitis, K. Laurinavičius, A. Navikas, M. Petrauskas, M. Vaitkevičius, A. Nuobara, D. Loginovas, K. Zdanauskas, A. Padkočiūnas, K. Mierkys, K. Maldauskas). Komandos kapitonas Lukas Lukošaitis. Varžybas, kurioms profesionaliai teisėjavo „Juventus“ lygos teisėjai, laimėjo „Krupnikų“ komanda rezultatu 75:71. Kūno kultūros mokytoja A. Katilienė vertindama varžybas teigė, kad komandos savo galimybėmis buvo apylygės, tai rodo ir rezultatas, bet apgailestavo, kad tikrai žaisti pradėjo tik trečiame ir ketvirtame kėliniuose. Jie tikrai buvo kovingi. Kaip aktyviausius ir rezultatyviausius žaidėjus mokytoja išskyrė K. Zdanauską, K. Maldauską, D. Loginovą, G. Gadliauską, S. Pašakarnį, P. Juodką. Nepaisant rezultato, varžybos baigėsi draugiškai ir abi komandos buvo apdovanotos.

  Po varžybų jaunuosius krepšininkus kalbino Aistė Astrauskaitė ir Dovilė Raketytė (2b klasė). Interviu skaitykite gimnazijos laikraščio „Langas“ „Gimnazijos aktualijų“ skiltyje

Skaityti daugiau...

2018-12-21

Spaudos konferencija su iš Islandijos grįžusiais gimnazistais

Visą savaitę net 15 „Saulės“ gimnazistų ir mokytojos Alma Palskienė, Giedrė Balytė- Clarke bei direktorė Nijolė Zabukienė viešėjo Islandijos sostinėje – Reikjaviko mieste, kuriame gyvena apie 65 procentai visos Islandijos gyventojų. Ši kelionė – tai NordPlus Junior projektas, apjungęs Lietuvos, Latvijos ir Islandijos mokinius. Jo tikslas – emocinio ugdymo skatinimas bei gerinimas per dramą. Tai asmeninis kiekvieno mokinio emocinis augimas, teigiamo elgesio skatinimas, jaukios mokymosi aplinkos kūrimas, dalykinių ir bendrųjų kompetencijų ugdymas, skaitmeninio raštingumo tobulinimas, jausmų ir emocijų pažinimas, tinkamas reagavimas į jas, kūrybiškumo, viešojo kalbėjo, teatro meno bei pagarbos ir tolerancijos skatinimas skirtingų kultūrų apsuptyje. NordPlus Junior projekto dalyviai įsijungė į įvairias veiklas: per tris dienas mišriose grupėse turėjo sukurti filmuką remiantis islandų sakmėmis, išmokti šokį.

Skaityti daugiau...

2018-10-17

Pirmokų ir jų auklėtojų mintys

Šiais mokslo metais sulaukėme 89 pirmokų. Laikraščio „Langas“ „Aktualijų“ skiltyje skaitykite, ką jie ir jų auklėtojos mąsto apie savo klases.

1A klasė – linksma, vieninga...

Beveik 30 skirtingų 1B klasės epitetų...

1C klasė – turinti svajonių ir ieškanti savęs...

Skaityti daugiau...

2018-09-28

Įspūdžiai iš susitikimo su popiežiumi

Praeitą šeštadienį susitikime su popiežiumi Pranciškumi dalyvavo tikybos mokytoja Skaistė Diškevičienė ir keletas gimnazisčių. Laikraščio „Langas“ „Gimnazijos aktualijos“ skiltyje skaitykite Rimtautės Emilijos Rastenytės mintis po šio susitikimo.

Skaityti daugiau...

2018-05-06

Šokio karštinė „Saulės“ gimnazijoje

Penktadienio popietę gimnazijos koridoriuje šurmuliavo nepažįstami. Tai buvo renginio „Šokam po Saule“ dalyviai, kaip vėliau sužinojome, atvykę ne tik iš Utenos mokyklų, bet iš Vilniaus bei Varėnos. Vieni jų žiūrėjo koridoriuje esančią dailės parodą, kiti žaismingai rengė fotosesiją ant gimnazijos suoliukų bei palangės, dar kiti kaupėsi pasirodymams ramiai sėdėdami kabinetuose... Atvykusius į renginį pasitiko Sauliukas ir žaisminga, pavasariškais drugeliais papuošta scena, kviečianti visus šokti...

Skaityti daugiau...

Puslapis 1 iš 8

Paieška svetainėje„Saulės“ gimnazijos istorija.
Metai ir įvykiai.

Iš gimnazijos istorijos:

...Utenos „Saulės“ progimnazija pradėjo savo veiklą dar vokiečių okupacijos metais. Nežinia, koks būtų jos likimas, jei 1918 m. vasario 16-ąją nebūtų paskelbta Lietuvos nepriklausomybė...

Skaityti daugiau...

Pamokų laikas

1 pamoka: 800 - 845
2 pamoka: 855 - 940
3 pamoka: 955 - 1040
4 pamoka: 1100 - 1145
5 pamoka: 1210 - 1255
6 pamoka: 1310 - 1355
7 pamoka: 1405 - 1450
8 pamoka: 1500 - 1545
Orai Utenoje

© 2022 Utenos „Saulės“ gimnazija