Telefonas: +370 389 61328

Mūsų mokytojai turi talentų!

Šį kartą man teko garbė pakalbinti mūsų mokyklosbiologijos ir technologijos mokytoją Daivą Jasaitienę, kuri turi tikrai neįprastą ir įdomų užsiėmimą. Manau, mums visiems  įdomu sužinoti, kas yra tie skiautiniai ir kodėl mūsų mokytoja pasirinko būtent šią rankdarbių sritį.

Skiautiniai – kas tai?

Skiautiniai yra iš medžiagos gabalėlių sukurti rankdarbiai, paremti siuvimu bei daigstymu.

Kas lėmė, kad jūs pasirinkote būtent šią rankdarbių sritį?

Į skiautininkių klubą „Vorė“ mane pakvietė klubo prezidentė. Tai puikus būdas realizuoti save. Seminarai, parodos, išvykos lavina kūrybiškumą.

Ar seniai tuo užsiimate?

Rimčiau kurti skiautinius pradėjau nuo 2008 metų, kai įstojau į klubą „Vorė“.

Kaip sugebate suderinti darbą, šeimą ir hobį?

Tai yra mano laisvalaikio užsiėmimas, kuris neatima tiek daug laiko, kad reikėtų jį derini su šeima ir darbu.

Šis užsiėmimas padeda atsipalaiduoti  ar kaip tik atima daug jėgų ir energijos?

Dideli darbai atima daug jėgų ir energijos, o mažesni darbai yra tiesiog malonumas.

Iš kur semiatės įkvėpimo?

Daugiausiai įkvėpimo semiuosi iš gamtos.

Kur galima pamatyti jūsų kūrinių?

Įvairiose Lietuvos ir tarptautinėse parodose, spaudoje. Utenoje juos galite išvysti kartą per metus kraštotyros muziejuje ir kitur vykstančiose parodose. Keletas darbų kabo mano kabinete. Taip pat mano skiautiniai yra ir tautodailininkės Odetos Bražėnienės knygoje „Margučių marginimas Aukštaitijoje“, įvairiuose kataloguose ir t.t...

Ar dalyvaujate konkursuose? Jei taip, tai ką esate laimėjusi?

Skiautinių konkursai vyksta retai. Esu dalyvavusi Kaune, salone „Interjero erdvė“ vykusiame konkurse „1000 ir viena pagalvėlė“. Mano pagalvėlė užėmė 4-ąją vietą. Į tarptautinio lygio parodas vyksta atrankos. Didžiausias pasiekimas yra, jog mano darbas buvo atrinktas į pasaulinę parodą „Laisvė“ Šveicarijos siuvimo mašinų gamintojos „Bernina“ ir Vokietijos garsios skiautininkės Gudrun Heinz sukviestos komisijos. Paroda vyko įvairiuose pasaulio miestuose: Edinburge, Birmingeme (Didžioji Britanija), Kalsrūje, Griunstadte (Vokietija), Maskvoje, Sant Peterburge (Rusija), Zoloturne (Šveicarija) ir kituose miestuose. Šiais metais rugpjūčio mėnesį dalyvavau tarptautinėje parodoje Rygoje, kur gavau sertifikatą.

Ar ši rankdarbių rūšis yra populiari mūsų mieste?

Manau, nėra labai populiari, tačiau mūsų parodos, kaip sako Utenos kraštotyros muziejaus darbuotojos, surenka vieną didžiausių auditorijų.

Ką galėtumėte patarti tiems, kurie svarsto, ar pradėti kurti rankdarbius iš skiautinių?

Skiautinių siuvimas reikalauja kruopštumo, kantrybės, fantazijos. Tai lyg paveikslas. Jei turite šias savybes, galite iškart  imtis darbo. Siūlyčiau pamėginti pradėti siūti nuo mažų darbelių: puodkėlių, servetėlių, pagalvėlių. Tai labai įdomus užsiėmimas, pamėginkite ir Jums tikrai pavyks!

Ačiū, mokytoja, kad supažindinote mus su šia nelabai pažįstama meno rūšimi ir norėčiau palinkėti, kad  Jums niekada nepritrūktų fantazijos bei kantrybės!

Manau, tai tikrai įdomus ir dėmesio vertas užsiėmimas. Mielieji skaitytojai, būtinai užsukite pasigėrėti mūsų talentingosios mokytojos darbeliais, tikrai nepasigailėsite!

Viktorija Šimkūnaitė, 4e.