PradžiaLaikraštis „Langas“InterviuLangas - Interviu - 2016-05-05

Karolis Ramoška  – geriausias kariuomenės žinovas Lietuvoje!

Karolis Ramoška, 4 a klasės mokinys, mūsų gimnazijoje išgarsėjo, kai respublikiniame konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ laimėjo pirmąją vietą. Išties tai puikus laimėjimas. Karolis tapo pavyzdžiu, kaip tyliai, viešai neskelbiant savo pomėgių, galima pasiekti svarių rezultatų. Laikraštis „Langas“ nusprendė pakalbinti Karolį ir paprašė atsakyti į dominančius klausimus.

Kokį įspūdį paliko konkursas?

Vertinu konkursą gerai, jame susiradau naujų pažinčių ir šiaip juo esu patenkintas.

Kas įdomiausia, o kas sudėtingiausia?

Įdomiausia buvo pažintis apie KJP turimus laivus, naudojamą įrangą. O sudėtingiausia buvo atsakyti į varžybų metu užduodamus klausimus, dėl kurių reikėjo tikrai pasukti smegenis.

Ar buvo sunku?

Renginys tikrai pateikė daug netikėtų iššūkių.

Ar ilgai jam ruošeisi?

Realiai ne, konkurse aš pasiklioviau savo sukauptomis žiniomis.

Įvertink savo konkurentus.

Konkurentai buvo tikrai stiprūs, su jais teko varžytis kaip lygus su lygiais.

Lietuvių kalbos mokytoja sakė, kad kalbėdama istorinėmis temomis visada Tavęs pasitikslina. Kada susidomėjai istorija? Kuo ji Tave patraukė?

Mane visuomet domino praeities įvykiai, gyvenę žmonės, tai mane ir patraukė domėtis istorija.

O kaip atėjo susidomėjimas būtent kariuomenės istorija?

Savaime, nes karyba yra stipriai susijusi su istorija.

Girdėjau, kad ateitį žadi sieti su kariuomene. Ar tai tiesa? Atskleisk savo planus?

Taip, planuoju, baigęs gimnaziją, išeisiu savanoriu tarnauti į NPPKT, ją praėjus kelias pasuks arba į Karo akademiją arba į PKT.

Koks Tavo požiūris į dabartinę situaciją šauktinių klausimu?

Mano požiūris yra teigiamas, manau, kad kiekvienas asmuo turėtų išmanyti, kaip reikia apsiginti pačiam, apginti savo šeimą, nes mes juk gyvenam labai neramiais laikais.

Kaip Tu vertini jaunų žmonių požiūrį į šauktinius?

Šiais laikais jaunimas skeptiškai žiūri į šauktinius, nes dauguma jų galvoja, kad mažai moka, kad už valdžią reiks kovoti, ir tai sudaro neigiamą įspūdį apie kariuomenę ir kuria nenorą joje tarnauti.

Dėkojame Karoliui už atsakymus. Jis kaip tikras karys – atsakė trumpai ir aiškiai. Linkime tokios geros sėkmės kaip konkurse ir tarnaujant Lietuvai. Manau, mes Tavimi dar pasididžiuosim.

Judita Janišauskaitė, 3c