Telefonas: +370 389 61328
PradžiaLaikraštis „Langas“InterviuLangas - Interviu - 2016-10-06(02)

Pažintis su naująja socialine pedagoge

Nuo šių metų rugsėjo mūsų gimnazijos socialinė pedagogė Miglė Saladžiutė sulaukė pastiprinimo. Tai naujoji socialinė pedagogė – Loreta Dailydienė. Mūsų laikraštis pasidomėjo šiuo nauju žmogumi mokykloje ir uždavė keletą klausimų.

Ar nuo vaikystės svajojote būti socialine pedagoge?

Ne, nesvajojau, nes socialinio pedagogo specialybė atsirado 2001 metais. Svajojau būti medicinos sesele, nes norėjau padėti žmonėms, bendrauti su jais. Tačiau likimas taip susiklostė, kad dirbu socialinį darbą. Manau, kad mano svajonė iš dalies išsipildė.

Kas paskatino rinktis tokį darbą?

Klasės susitikimo metu draugė pasiūlė studijuoti socialinį darbą Utenos kolegijoje ir aš sutikau.

Kokia veikla užsiimdavote vaikystėje? Kokias pamokas mėgdavote, o kokių ne?

Vaikystėje mėgdavau skaityti knygas. Mėgstamiausia pamoka buvo biologija (turbūt ne veltui norėjau tapti medike), o nemėgstamiausia matematika, galbūt todėl, kad nesupratau šio mokslo.

Kokius pomėgius turite dabar?

Labiausiai patinka laisvalaikiu žiūrėti rusiškus filmus ir megzti, taip vienu metu galiu atlikti du darbus.

Ar sunkus jūsų darbas? Ar anksčiau dirbote tokį darbą? Jei taip, kur?

Taip, darbas sunkus, nes kiekvieną dieną yra vis naujų iššūkių, netikėtumų. Prieš 15 metų pradėjau dirbti Jaunimo mokykloje socialine pedagoge, o dabar dar dirbu Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo Dienos centre socialine pedagoge ir pas Jus, „Saulės“ gimnazijoje.

Kokių savybių, jūsų nuomone, reikia socialiniam pedagogui?

Socialinis pedagogas svarbiausia turi būti stipri asmenybė, nes šiame darbe reikia sugebėjimo greitai priimti sprendimus.

Ką manote apie mūsų mokyklą ir mokinius?

„Saulės“ gimnazija tai labai šilta mokykla. Joje mokosi linksmi mokiniai, juos moko draugiški mokytojai. Sėkmės mokytojams ir mokiniams.

Jei turėtumėte tokių galių, kaip pakeistumėte pasaulį?

Kad niekas nesirgtų, kad visi būtų laimingi ir šypsotųsi.

Ačiū už interviu ir linkime kuo didžiausios sėkmės ir gerų emocijų mūsų gimnazijoje.

Rugilė Baltrūnaitė, 4a