Telefonas: +370 389 61328
PradžiaLaikraštis „Langas“Gimnazijos aktualijosLangas - Gimnazijos aktualijos 2015-04-20(01)

Apie parodą tylioje skaitykloje

Jau du mėnesius gimnazijos tyliojoje skaitykloje buvo eksponuojami Utenos jaunimo mokyklos laisvalaikio skyriaus dizaino studijos mokinių darbai, o balandžio 16 dieną vyko neįprastas renginys – parodos uždarymas (paprastai vyksta parodos atidarymas).

Į renginį atvykusias darbų autores Viktoriją, Gabiją ir Inetą pasitiko pirmokės Neringos Vinikaitės atliekama daina „Raudoni vakarai“. Po jos trumpai pakalbinome gimnazijos viešnias. Apie savų darbų pradžią merginos kalbėjo santūriai, tiesiog sakė, kad jau nuo mažų dienų jau mėgo piešti. Inetą kurti meną įkvėpė močiutės darbai, o Gabijai dizaino būrelį pasiūlė lankyti bendraklasis. Paklaustos, kur deda savo darbus, merginos atsakė paprastai – dažniausiai dovanoja tėvams, draugams, seneliams, bet ne vienas darbas yra iškeliavęs ir į užsienį. Buvo įdomu sužinoti, kiek laiko trunka padaryti vieną darbą. Pasirodo, kūrybinis procesas ilgas. „Pritrūkus minčių daroma pertrauka, kuri gali tęstis nuo pusės metų iki metų“,– teigė viena iš autorių. Už tai, kad sutiko mūsų gimnazijoje eksponuoti savo nuostabius darbus, merginoms buvo įteiktos padėkos.  O darbai išties labai įdomūs, nes atlikti iš įvairių smulkmenų, tokių kaip: kruopos, stiklo šukės, akmenukai. Mano nuomone, jie spinduliavo teigiamą energiją, juk kiekviena darbo dalelytė paliesta merginų rankomis, sušildyta meile. Labai gaila, kad ne visi užsukame į tyliąją skaityklą ir nematome daugumos nuostabių parodų. Kviečiu tuos, kurie būna raudonajame pastate, retkarčiais praverti tyliosios skaityklos duris – ten galite būti maloniai nustebinti.

Edita Vizbaraitė, 3d