PradžiaNaujienosSveikatinimo projektas

Sveikatingumo programa Utenos „Saulės“ gimnazijoje

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios 2016 m. programos sveikatos projekto/aplinkos sveikatinimo projektas

Sveikatingumo programa Utenos „Saulės“ gimnazijoje

Projekto tikslai ir uždaviniai: Projekto tikslas – ugdyti aktyvaus laisvalaikio įgūdžius, skatinant šeimas būti fiziškai aktyviomis, suteikiant žinių apie sveiką gyvenseną.

Pasiekti rezultatai:

• Sporto šventė „Laisvalaikis su tikslu – sportuokime kartu“, kuri vyko rugsėjo mėnesį, į gimnazijos stadioną sukvietė ne tik mokytojus, mokinius, jų tėvus, bet prisijungė ir buvę mokiniai, aplinkinių rajonų gyventojai. Renginio dalyviai varžėsi 6-šiose rungtyse, vyko pirmosios pagalbos mokymai. Visų rungčių nugalėtojus apdovanojo Utenos „RL Gym“ sporto klubas, įteikdamas kvietimus nemokamai pasportuoti sporto klube. Šventėje dalyvavo apie 85% mokinių (informacija skelbta: https://svietimas.utena.lm.lt/TVS/naujienos/1-naujienos/1626-sporto-vent-utenos-sauls-gimnazijoje)
  • Už projektui skirtas lėšas įsigytas naujas sporto inventorius – treniruokliai, svarsčiai ir pan., vyko paskaitos tėvams ir mokytojams, atspausdinti asmeniniai kvietimai į sporto šventę tėvams.
  • Kaip kovoti su stresu, kurį šių dienų gyvenimas pateikia dažnam žmogui, mokytojai ir mokinių tėvai mokėsi psichologės Elonos Berniūnienės dviejų dienų seminare „Psichoemocinės būsenos gerinimas, streso įveika“ (dalyvavo 85% mokytojų, 34% tėvų).
  • Mokiniams vyko teminės pamokos apie žalingų įpročių įtaką sveikatai, apie aktyvaus laisvalaikio reikšmę stiprinant imunitetą, pirmosios pagalbos teikimo, sveikos mitybos mokymai. Mokymuose dalyvavo visų klasių mokiniai (kai kurie dalyvavo viename, kiti – keliuose užsiėmimuose).
  • Po pamokų ir laisvalaikiu mokiniai noriai leidžia laiką atnaujintoje treniruoklių salėje, susibūrę į draugų komandas žaidžia krepšinį arba tinklinį. 2-ų gimnazijos klasių merginos išsikėlė sau asmeninius sporto ir sveikatinimosi tikslus ir treniruojasi pagal kūno kultūros mokytojų sudarytas kasdienio sportavimo programas. Į šią veiklą įsijungė 16 merginų.
  • Mokykloje vyko tarpklasinės krepšinio, futbolo varžybos, taip pat organizavome individualias štangos spaudimo, svarsčių kilnojimo, smiginio, šaškių varžybas, kur mokiniai turėjo galimybę išreikšti save, palyginti savo sportinius rezultatus su mokyklos rekordais. Įsitraukusių mokinių skaičius – apie 40%.
  • Lapkričio mėnesį vykusioje gimnazijos gimtadienio savaitėje viena diena buvo skirta sportui. Mokiniai patys suplanavo komandines rungtis, sudarė komandas. Ši sporto diena buvo skirta 1-2 gimnazijos klasėms, joje dalyvavo 5 iš 6 klasių.
  • Aktyvus laisvalaikis pamažu tampa kiekvieno mokinio dienos dalimi, prisidėti prie aktyvių veiklų mokinius skatina mokytojai, tėvai – padeda įtraukti mokinius į gimnazijos komandas naudodami įvairias skatinimo priemones.
  • Apie visus projekto renginius daugiau informacijos galite rasti gimnazijos tinklalapio naujienose, facebook‘e.

• Fizinis_aktyvumas1
  • Fizinis_aktyvumas2