Pradžia

Straipsniai

Interviu su Gimnazijos tarybos narėmis Guste Ringelevičiūte ir Raminta Rezgyte

Žinome, kad jūs esate draugės, todėl klausimai skirti jums abiems kartu. Judvi mokinių taryboje dalyvaujate pirmus metus. Kas paskatino, pasiūlė tapti tarybos narėmis, kodėl pasiryžote šiai veiklai?

Raminta: Mokyklos prezidentė Aistė yra mūsų draugė ir būtent ji pakvietė prisijungti. Iš pat pradžių, kai mums pasiūlė prisidėti prie tarybos, mes susižvalgėme ir net negalvojusios pasakėme: „Kodėl gi ne?“
Gustė: Taip pat ryžomės prisijungti prie tarybos, nes norėjome labiau prisidėti prie mokyklos gyvenimo, padėti rengti renginius bei kitas veiklas ir išbandyti savo jėgas.

Kas ta taryba, jūsų supratimu?

Gustė: Grupė žmonių, atsakinga už renginius mokykloje ir mokyklos interesus joje ir už mokyklos ribų. Taip pat čia yra vieta, kurioje galime atsiskleisti ir panaudoti savo stipriąsias savybes.
Raminta: Mano nuomone, taryba yra vieninga žmonių grupė, kuri atstovauja mokinių interesams, padeda spręsti jiems iškilusius klausimus.

Kokių lūkesčių, planų turite tapusios tarybos narėmis?

Raminta: Paversti mokyklos renginius ir veiklas dar įdomesniais ir labiau įtraukiančiais.
Gustė: Sudominti ir pritraukti daugiau žmonių dalyvauti mokyklos gyvenime

Kaip taryboje vyksta darbas?

Gustė: Mes aptariame svarbias mokyklai temas, tuo momentu aktualius dalykus ir planuojame.

Žinome, kad jūs gerai mokotės ir pernai buvote gimnazijos dešimtuke. Kaip jums sekasi taip gerai mokytis? Ko reikia norint gerai mokytis?

Gustė: Reikia motyvacijos. Ją sunku atrasti, bet reikia jos siekti mąstant apie savo ateitį ir dedant daug pastangų. Mane labiausiai motyvuoja noras įgyti profesiją. Jeigu noriu įstoti į gerą universitetą, reikia daug mokytis, gauti gerus pažymius ir gerai išlaikyti egzaminus.
Raminta: Na, o mane labiausiai motyvuoja pati Gustė, vis paskatinanti mokytis.

Kaip motyvuotumėte gimnazistą, kenčiantį nuo pamokų nelankymo?

Raminta: Nėra tokio būdo. Jeigu pats mokinys nesupranta, jog mokytis reikia, nesvarbu ką bedarysi, jam vis tiek bus tas pats. Jis pats turi suprasti, kodėl reikia mokytis, ir pats atrasti tam noro.
Gustė: Pritariu. Gimnazistas pats turi save motyvuoti, niekas kitas nėra už tai atsakingas.

Koks jūsų laisvalaikis?

Raminta: Būnu su draugais, šoku šiuolaikinius šokius ir skaitau knygas.
Gustė: Dažniausiai neturiu daug laisvalaikio. Po mokyklos grįžtu vėlai, paruošiu namų darbus ir po miego rutina kartojasi. Gavusi šiek tiek laisvo laiko, šoku šiuolaikinius šokius kartu su Raminta.

Kokia geriausia jūsų savybė, o kokia nelabai gera?

Raminta: Galiu viešai kalbėti, neturiu scenos baimės ir esu draugiška. Blogesnė mano savybė: kartais darbų nepabaigiu iki galo.
Gustė: Geriausia mano savybė yra atsakingumas. Blogesnė – drovumas, trukdantis laisviau bendrauti su aplinkiniais.

Kokių įžvelgiate problemų gimnazijos gyvenime? Kokius matote jų sprendimo būdus?

Gustė: Mokinių bendruomenė nėra vieninga. Tai nori, tai nenori kažkuo užsiimti ar ką nors veikti ir galiausiai niekas nieko nepadaro.
Raminta: Aš manau, jog visada buvo ir bus tokių žmonių. Reikia fokusuotis tik ties tais žmonėmis, kurie nori kuo nors užsiimti ir galbūt tai patrauks likusius.

Galbūt norėtumėte ką nors palinkėti savo bendraamžiams?

Raminta: Nebijokite jungtis prie savivaldos, jeigu turite idėjų ir gerų minčių, kaip pagerinti mokyklos gyvenimą.
Gustė: Taip!

Su Raminta ir Guste kalbėjosi jaunoji žurnalistė Paulina Jackevičiūtė, 1a klasė