.

Biudžetinė įstaiga. K. Ladygos g. 18, Utena
Telefonas: (8-389) 61328
el. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Juridinio asmens kodas: 190181633
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Gimnazijos steigėjas: Utenos r. savivaldybės taryba

Nuo 1950 mokslo metų mokyklai vadovauja direktorius J. Žiurlys. Mokykla perorganizuota iš berniukų ir mergaičių gimnazijos į 1-ąją ir 2-ąją vidurines mokyklas.

1-oji vidurinė mokykla veikė buvusioje Katalikiškos dvasios Saulės vidurinės mokyklos patalpose, dviejuose mediniuose namuose prie mokyklos, vadintuose „špokinyčiomis“ ir dabartinėje 3-oje vidurinėje mokykloje. Mokykloje mokėsi 1010 mokinių. Joje buvo keturiolika pradinių klasių ir devyniolika 5-11 klasių. Vyresnėse klasėse mokėsi daugiau berniukų. Dirbo apie 22 pedagogus.

Pagrindiniai mokyklos darbo uždaviniai buvo aiškūs - komunistinis ir ateistinis auklėjimas, tautų draugystės idėjos, rusų tautos vaidmens Lietuvos kultūrai atskleidimas. Mokykloje veikė biblioteka. Buvo organizuojama užklasinė veikla. Veikė tokie būreliai: literatų, rusų kalbos, mičiurininkų, fizikų-matematikų, chemijos, geografijos, istorijos-konstitucijos, fizinio lavinimo, meno saviveiklos, tautinių šokių, Raudonojo kryžiaus, Dosafo, dailės.

Nuo 1951 - 1952 mokslo metų mokyklos direktoriumi tampa Rapolas Šaltenis, Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto auklėtinis, 1932 - 1950m. lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas įvairiose Lietuvos respublikos mokyklose, 1950 - 1954m. lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas. Žymus Lietuvos respublikos lietuvių literatūros žinovas, rašytojas, Lietuvos nusipelnęs mokytojas. Utenos miesto Garbės pilietis, Gedimino V-ojo laipsnio ordininkas (1999 02 16). Mokytojų kolektyvas mažai pasikeitė. Mokinių apie 975. 1951 - 1952 m. m. mokykloje yra 18 penktų - vienuoliktų klasių ir 14 pradinių.

1952-1960m. mokyklos direktorius — istorijos mokytojas Domas Viščinis, gimęs ir užaugęs lenkų okupuotoje Lietuvos teritorijoje, Druskininkų apylinkėse. Patriotas, tikslus ir reiklus sau ir kitiems, aukštos kultūros asmenybė. Mokykloje organizacinis darbas nebuvo lengvas. Kūrėsi ir intensyvėjo būrelių darbas, skiriamas dėmesys mokinių sveikatai, išvaizdai ir kultūrai, užimtumui, kašto, kalbos kultūrai, tvarkingumui, kovai su grubumu, nemandagumu. Ugdomas mokinio šeimyniškumo jausmas. Didelis dėmesys pamokai. Rusų kalbos išskirtinis dėstymas net pradinėse klasėse. Dėmesys technikos mokslams, net ir per užklasinę veiklą, organizuojant susitikimus su gamybininkais. Atidaryta 8 klasė, dėstoma rusų kalba - 13 mokinių ir 9 klasėje 11 mokinių. Leidžiamas mokyklos laikraštis. 1959 - 1960m. mokėsi apie 1038 mokinius. 257 - vaikų namų auklėtiniai. Dirbo 82 mokytojai. 1-4 klasėse mokosi apie 20 rusų tautybės, 5 - žydų, 3 - lenkų.

DĖMESIO!!!
! Būsimas gimnaziste,

nuo gegužės 4 dienos prasideda priėmimo prašymų teikimas ateinantiems mokslo metams. 
Jei galvoji mokytis „Saulės“ gimnazijoje, tėvų užpildytą priėmimo prašymą siųsk el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

!! Priėmimo į gimnaziją tvarka.

!!! Priėmimo prašymas.

Orai Utenoje

© 2019 Utenos „Saulės“ gimnazija