PradžiaLaikraštis „Langas“NuomonėsLangas-Nuomonės-2018-12-04

Mokinių įspūdžiai po patyriminių klasių užsiėmimų

Nuo rugsėjo pirmosios jau prabėgo nemažai laiko. Po truputį tolsta vasaros įspūdžiai, o kasdienybės maratonas turėtų vis labiau įsukti į  ramesnį ir pastovesnį ritmą, bet....

Kiekviena diena gimnazijoje būna spalvinga ir be galo judri. Gyvasties suteikia įvairios išvykos, mini renginiai, susitikimai  su įdomiais svečiais. Vykdomo projekto  „Psichikos sveikatos stiprinimas bei darnių santykių kūrimas Utenos „Saulės“ gimnazijoje“ dėka  mūsų pirmokai turėjo nuostabių susitikimų ir įdomiai praleido laiką su profesionaliu lektoriumi, komunikacijos ir vidinės kultūros ekspertu Mindaugu Vidugiriu. Vykusios diskusijos ir užsiėmimai skatino mokinius susimąstyti apie tai, kokią įtaką daro vieni kitiems, kaip yra svarbus geras  klasės mikroklimatas, kuris suteikia motyvacijos veikti kartu, taip pat kaip svarbu gyvenime turėti tikslų ir mokėti  gyvai komunikuoti, ne tik išmanyti ir valdyti informacines technologijas. Mokiniai patyrė, kad nėra jau taip paprasta išlaikyti net kelių sekundžių akių kontaktą su kitu žmogumi, o ypač su tuo, kurį mažai pažįsti. Pripažino, jog jiems tikrai sunku sukoncentruoti dėmesį į vieną veiklą. Per patyriminius žaidimus ir diskusijas suprato, kad yra dar vietos augti, pažinti, domėtis, ieškoti ir kurti. Mokykla – tai ta erdvė, kurioje ne tik išmoksti ir sužinai daug dalykų, bet ir įgyji bendravimo bei bendradarbiavimo patirčių.

Mokiniai savo refleksijose rašė:

„Buvo smagu išmokti pasisveikinimo gudrybių. Buvo įdomūs žaidimai, iš kurių galima pasimokyti.“

„Iš pradžių pasirodė renginys keistas, bet vėliau pasidarė įdomu. Mokykloje galėtų būti daugiau tokių užsiėmimų.“

„Labai patiko, įdomu, linksma. Norėčiau, kad dažniau tokių būtų.“

„Labai patiko, nustebino darbas su klase. Norėčiau ir daugiau tokių renginių.“

„Patiko bendrauti bei davė naujos patirties.“

„Įspūdžiai buvo tikrai geri. Praleidom gan linksmai laiką. Tik galėjo būti daugiau žaidimų.“

„Lengvas bendravimas su lektoriumi, malonu klausytis, laikas prabėgo akimirksniu"

„Visos užduotys ir veiklos buvo įdomios ir linksmos. Geriau susipažinome vieni su kitais ir tapome draugiškesni. Linksmai visi praleidome laiką.“

„Apie 2 valandas trukęs užsiėmimas buvo labai įdomus, neįprastas. Žmogus, kuris buvo su mumis labai draugiškas, sakantis tiesą, turi 3 verslus, 4 vaikus ir  dar randa laiko paskaityti knygas."

Socialinė pedagogė Miglė Saladžiutė