.

Biudžetinė įstaiga. K. Ladygos g. 18, Utena
Telefonas: (8-389) 61328
el. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Juridinio asmens kodas: 190181633
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre
Gimnazijos steigėjas: Utenos r. savivaldybės taryba
PradžiaLaikraštis „Langas“LaisvalaikisLangas - Laisvalaikis2014-10-14(01)

2014-10-14

Ką mokytojos žino apie muziką?

1975 m. UNESCO spalio 1-ąją paskelbė Tarptautine muzikos diena. Jos pradininkas buvo kompozitorius Dmitrijus Šostakovičius. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse vyksta koncertai ir kiti renginiai, bet didelė dalis žmonių net nežino, kad iš viso egzistuoja tokia diena. Šį kartą mes, mokyklos žurnalistai, buvome smalsūs ir pabandėme paklausti keleto mokytojų, ką jos žino apie muzikos dieną. Pakalbėti pavyko su trimis matematikos ir viena istorijos mokytoja. Pasirodo, mūsų pedagogės tikrai išmano ne tik apie savo dalyką, bet ir apie muziką. Paklaustos, ar ką nors girdėjo apie minėtą dieną, sakė, kad ji paskelbta tarptautine, kad minima nuo XX a. antrosios pusės, kad tai diena, kai ypatingas dėmesys skiriamas muzikai populiarinti ir Vilniuje vyksta įvairūs renginiai...

Į klausimą, nuo kokių laikų gyvuoja muzika, mokytojos vienbalsiai teigė: nuo pačių seniausių laikų, nuo pat žmogaus atsiradimo žemėje. Jos net žinojo, kad muzika senovėje buvo naudojama dievams garbinti, įvairiausioms apeigoms atlikti bei linksminti žmones. Girdėjome sakant, kad muzika gydo, todėl paklausėme mokytojų, gal žino, kokias ligas. Jos sakė, kad muzika gydo depresiją, įvairias nervų, kardiologines ligos.

Buvo įdomu sužinoti, ką muzika reiškia ir pačioms mokytojoms. Atsakymai buvo tokie: „Man muzika reiškia daug, tai dvasios ramybė ir atgaiva, tai džiaugsmas, tai judesys, tai įvairiausių emocijų išraiška...“, „Relaksacija, fonas kasdienybėje“, „vaistai“, „Ji man yra svarbi“, „Muzika gali pakylėti įkvėpti, sukelti džiaugsmą, liūdesį, padeda nusiraminti.“ Taigi mokytojoms muzikos klausytis tikrai patinka, bet stilių pasirinkimas priklauso nuo nuotaikos, tai gali būti pop, country, liaudies ar klasikinė muzika. „ Nepatinka tik sunki muzika, - prisipažino viena mokytoja, – o patinka nuo... iki...“

Be to, išaiškėjo, kad dvi mokytojos net moka groti. Viena iš jų teigė: „Teko mokytis groti pianinu, akordeonu, kanklėmis, gitara, tik niekuo nemoku groti tobulai.“ Paklaustos, ar mėgsta dainuoti, vėl teigiamai atsakė dvi mokytojos. Man patiko ši mintis: „Labai mėgstu dainuoti, nes daina – tai malda, tai meditacija, tai liūdesio iškrova...“. Gaila, bet kitos dvi mokytojos dainuoti nemėgsta.
Į paskutinį klausimą, ar įsivaizduoja gyvenimą be muzikos, viena mokytoja atsakė tikrai labai gražiai: „Neįsivaizduoju gyvenimo be muzikos, labai liūdna, jog kurtieji girdi tik „tylos“ muziką.“ Patiko ir šis atsakymas: „Pasaulis neįmanomas be muzikos, ji buvo, yra ir bus žmogaus gyvenimo sudėtinė dalis.“

Dėkojame matematikos mokytojoms D. Vigėlienei, R. Musteikienei, G. Šipkuvienei ir istorikei J.Žukienei. Džiugu, kad pedagogės turėjo laiko ir nepatingėjo atsakyti į klausimus apie muziką. Mums tikrai buvo įdomu sužinoti jų nuomonę, o gal net ir pasisemti naujų idėjų. O Jūs, mieli skaitytojai, atspėkite, kurios gi dvi mokytojos mėgsta groti ir dainuoti? Pirmojo atspėjusio laukia saldus prizas. Savo atsakymą pasakykite man, Adelinai iš 2 c. Laukiu!

                                                          Adelina Paulauskaitė, 2c

DĖMESIO!!!
Būsimas gimnaziste,

Jau prasidėjo priėmimo į mūsų gimnaziją prašymų teikimas ateinantiems mokslo metams. Jei galvoji mokytis „Saulės“ gimnazijoje, tėvų užpildytą priėmimo prašymą siųsk el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
arba atnešk į raštinę.

Į 1 gimnazijos klasę (PDF)

Į 2 gimnazijos klasę (PDF)

Į 3 gimnazijos klasę (PDF)

Į 4 gimnazijos klasę (PDF)

Pamokų laikas

1 pamoka: 800 - 845
2 pamoka: 855 - 940
3 pamoka: 955 - 1040
4 pamoka: 1100 - 1145
5 pamoka: 1210 - 1255
6 pamoka: 1310 - 1355
7 pamoka: 1405 - 1450
8 pamoka: 1500 - 1545









© 2024 Utenos „Saulės“ gimnazija