PradžiaLaikraštis „Langas“InterviuLangas - Interviu - 2016-10-06(01)

Naujoji dailės mokytoja Daina Usevičienė

Nuo rugsėjo pirmosios mūsų gimnazijoje pradėjo dirbti nauja dailės mokytoja Daina Usevičienė. Naujovės visada traukia ir vilioja, todėl buvo įdomu susipažinti su mokytoja arčiau. Laikraščio „Langas“ redakcija nusprendė pakalbinti mokytoją ir paprašė papasakoti apie save.

Papasakokit apie vaikystę.

Man šiandien vaikystė kelia gražiausius prisiminimus, nes buvo tokia spalvota, tokia linksma. Ji prabėgo Utenoje. Vasaras leisdavau su draugais prie Vyžuonaičio ežero, žiemą maišydavome Šilinės miškelius. Dvylika metų mokiausiu toje pačioje mokykloje (dabartinėje Rapolo Šaltenio progimnazijoje), todėl draugai buvo patikrinti. Su dauguma bendrauju ir šiandien.

Ar visada svajojote tapti dailės mokytoja?

Į meno pasaulį mane palydėjo šviesaus atminimo klasės auklėtojos pasakyti žodžiai: „Daina, tu kūrybinga, eik į Dailės mokyklą“, todėl nuo septintos klasės labiau ėmiau domėtis daile. Po mokyklos baigimo apie jokias kitas specialybes nesvarsčiau, tik apie dailę. Nors tikroji mano specialybė nebuvo susijusi su dailės mokytojos darbu, bet baigusi studijas grįžau į savo mokyklą (tuo metu labai trūko dailės mokytojų). Nors sakiau, kad mokytoja dirbsiu tik vienerius metus, bet dirbu jau 26-tus.

Koks jausmas stovėti prieš klasę ir dalintis žiniomis su vaikais?

Manau, kad iš vaikų gaunu daugiau negu duodu. Mokiniai tokie kūrybingi. Kartais nespėju paaiškinti, o matau degančias akis, nusipieštą eskizą. Jų kūriniai labai šilti, nuoširdūs. Tačiau kartais būna ir liūdna, kai matau, kad vaikas turi gabumų, o dirba atmestinai.

Kaip jaučiatės atvykusi į mūsų mokyklą?

„Saulės“ gimnazija turi seną istoriją. Jaukios, nedidelės pastato erdvės labai tvarkingos. Mane pasitiko draugiškas mokytojų kolektyvas. Mokiniai gal pradžioje žiūrėjo įtariai, bet šiandien jau draugiškiau šypsosi, pasakoja apie savo kūrybinius sumanymus.

Ar turit planų, siekių ateičiai?

Labai norėčiau mokinių darbais papuošti mokyklos erdves. Ieškau kūrybingų vaikų ne tik savo dailės pamokose, bet kviečiu ir kitus mokinius, kurie gal nepasirinko dailės, tačiau yra turi idėjų. ATEIKITE, SIŪLYKITE! Kursime drauge.

Jei būtų jūsų valia, ką pakeistumėte pasaulyje?

Jei būtų mano valia, padaryčiau taip, kad vaikai niekada neprarastų tėvų ir gyventų darniose šeimose.

Pasakykite vieną teigiamą ir vieną neigiamą mūsų, „z“ kartos, savybę.

Jūsų karta – imli, drąsi. Ji nebijo iššūkių, tačiau kartais nori labai greito rezultato, yra nekantri. Bet aš ja tikiu.

Dėkoju mokytojai už interviu ir linkiu sėkmės dirbant mūsų gimnazijoje.

Živilė Daubaraitė, 4a