APIE PARODĄ „IŠ MUZIEJAUS FONDŲ“

Nuaidėjus gimnazijos dienoms  antrojo aukšto koridoriuje buvo atidaryta įdomi gimnazijos muziejuje sukauptų fotografijų ekspozicija. Skelbiame pirmuosius atsiliepimus apie parodą.

Zita Treinienė: „Senoji fotografija – maži gyvenimo spektakliai.
Juose – sustabdytos akimirkos su šeima, draugais, bendramoksliais...
Juodai baltos fotografijos leidžia netiesiogiai patirti praeities laiką ir erdvę, sentimentaliai, nostalgiškai priartėti prie prabėgusių gyvenimų. Jos kalba apie meilę, draugystę, liūdesį, atsakomybę bei ieškojimus – buvimą ir būtį.“

Valentinas Bubulis: „Labai smagu, kad turime kuo pasidžiaugti ir didžiuotis, nes esame išskirtiniai ir vieninteliai Utenoje, kurie gali parodyti tokią turtingą istoriją. Ši paroda – tai tik įvadas į būsimą gimnazijos foto galeriją virtualioje erdvėje.“

Adolfas Sinkevičius: „Man įdomios pačios seniausios parodos nuotraukos, nes jų  atlikimo technika kita, jos buvo išgaunamos specialioje plokštelėje, todėl ir jų kokybė geriausia. Įvadinė fotografija primena, kad nuo tokio fotoaparato prasidėjo ir mano kelias į šį meną. Galbūt ateityje rengiant naują ekspoziciją vertėtų fotografijas grupuoti pagal temas ir laikmetį, išsiaiškinti senųjų fotografijų autorius...“

Regina Breivienė:  „Ši paroda lyg mažas langelis į didelę mokyklos praeitį. Artėja mokyklos šimtmetis ir per tiek laiko susikaupė daug medžiagos ir iš prieškario, ir karo, ir pokario laikų. Čia jūs nerasite nei nuotraukų autorių, nei laikmečio, nei fotografuotų žmonių pavardžių. Daug kas mokykloje dirbo, daug kas mokėsi, šiandieninė karta jų nebežino, bet nuotraukose užfiksuoti žmonės, vaizdai, drabužiai, papročiai galbūt paskatins jaunuosius pasidomėti ne tik savo mokyklos praeitimi, bet ir atsigręžti į savo šeimą, senelius..."

Jurgita Žvinklytė: „Dažniausiai nuotraukos ekspozicijoms  mokyklose atrenkamos remiantis kokia nors mintimi, idėja (žymiausi žmonės, šventės, kasdienybė...), o mes čia norėjome atkreipti dėmesį į pačią nuotraukos estetiką, jos įdomumą. Šitaip viename stende gali laisvai suderėti skirtingi laikotarpiai, siužetai ir taip tarpusavyje kurti savas istorijas. Šios nuotraukos be aprašų - šitaip jos tampa mįslėmis, kurias gali įminti tik tie, kurie vis dar atsimena - tai viena iš intencijų kuriant šią parodą. Iš vienos pusės nuotrauka tampa tik tai, kas ji yra prieš akis, iš kitos pusės galima tapti sekliu ir atrasti, kas čia iš tikrųjų pavaizduota... Juk visa tai yra MŪSŲ mokyklos istorija...“

Vita Pimpienė: „Viskas prasidėjo 1917 metais. Tuo metu vyko Pirmasis pasaulinis karas, Lietuvą valdė vokiečiai. Grupelė uteniškių suprato, kad maža miesteliui pradinės mokyklos, reikia aukštesnio lygio švietimo įstaigos. Leidimo teko važiuoti į Vilnių. Derybos buvo nelengvos. Padėjo Sofija Smetonienė ir būsimasis prezidentas Aleksandras Stulginskis. Leidimas buvo gautas. Reikėjo surinkti norinčius ir galinčius mokytis. Buvo sudėtinga, nes apylinkės nuniokotos per karą, ūkininkai ir miestelėnai gyveno skurdžiai. Pėsčiomis ir raitomis buvo aplankytos Utenos, Tauragnų, Kuktiškių, Anykščių ir kitos apylinkės. Susirinko apie 100 merginų ir vaikinų, kurių amžius buvo nuo 17 iki 20 metų. 1917 metų pabaigoje vyko stojamieji egzaminai. Po jų paaiškėjo, kad į pirmąją klasę priimti 59 mokiniai, į antrąją 36. 1918 metais, manoma, kad sausio 10 dieną, Utenos „Saulės“ progimnazija pradėjo savo veiklą. Pradžia padaryta. Na, o istorijos tęsinį galime pamatyti nuotraukose. Aš labai džiaugiuosi šia paroda. Dėkoju jos kuratorėms mokytojoms Reginai ir Jurgitai už atvertą langą į mokyklos praeitį ir norėčiau, kad tas langas neužsivertų.“

Gimnaziste, nelik abejingas, apžiūrėjęs parodą atsiųsk atsiliepimą ir Tu.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://saule.utena.lm.lt/images/naujienos/2013-12-04-01