PradžiaNaujienosnaujienos 2022-03-13(01)

Erasmus+ projektas „Nobody Will Be left behind“ ir pilietiškumas

Jau daugiau nei 10-ąjį kartą nuotoliniu būdu susitiko mūsų Erasmus+ projekto “NWBLB” partneriai iš Šiaurės Airijos, Turkijos, Norvegijos, Italijos ir, žinoma, Lietuvos. Pirmadienio (kovo 7d.) pavakarę Lietuvoje (17.30), o kitur dar vakarui neprasidėjus, buvo aptariami jau atlikti darbai, planauojami nauji ir gvildenami tęsiami darbai, jų iššūkiai ir džiaugsmai.

Italija (P3) pristatė savo mokinių sukurtas Europos jaunimo ir kultūros klubo taisykles „18+ kultūros krypčių“ ( arba EIGHTEEN + arrows towards culture). Šis klubas vykdys veiklą ir mūsų gimnazijoje. Ar pagalvojai, ką galėtų reikšti „EIGHTEEN+“ ? Matyt, kad negalėjai iš anksto pagalvoti, kad „EIGHTEEN+“ reiškia aštuoniolika skirtingų krypčių. Taip pat rodo klubo pavadinimą, bet jo neapriboja. Tiesą sakant, pasirinkimas pridėti „+“ nėra atsitiktinis: kultūra yra visame kame, kur jos ieškai. Kadangi galimos kryptys yra įvairios ir jos apima daugybę sričių, klubo noras yra integruoti kuo daugiau polinkių, savybių ir aistrų. Klubo ketinimai yra rimti:

• Tarptautinių kultūrų ir tradicijų mainų skatinimas.
  • Prietarų sienų bei klišių griovimas.
  • Harmoningos atmosferos tarp įvairių Europos etninių grupių sukūrimas, kad būtų darni ir pagarbi visuomenė.
  • Daugiatautės bendruomenės skatinimas ateičiai.
  • Jaunų žmonių nuomonės gerinimas, kad jie taptų tikrais vyrais ir tikromis moterimis, būtų sėkmingi ir atviri pokyčiams.

Susitikimo metu didžiulis dėmesys buvo skirtas pilietiškumo modulio temų kūrimui, vertimui, patalpinimui Admin project platformoje. Ten kiekvienas projekto grupės narys talpina savo medžiagą, pasiima kolegų apdorotą medžiagą, diskutuoja, net turi užduotis paskirtas su galutiniu terminu, o tai leidžia planuoti darbą. Dėl projekto dalyvių kaitos vienoje iš Turkijos mokyklų, tenka laukti kolegų paruoštos modulio medžiagos, neįmanoma atlikti jos vertimo, bet yra daugybė kitų užduočių, kurias ir atliekame. Ką tik surinkti visi apklausos rezultatai iš 6 partnerių šalių organizacijų. Įdomu bus pasidalinti su jumis apie pilietiškumą jaunimo (nuo 12 iki 19) ir mokytojų akimis, o vėliau, kai mokiniai mokysis apie pilietiškumą pagal parengtą ES piliečio modulį, kuris bus integruotas beveik į visus mokomuosius dalykus, palyginsime žinių lygį, įvertinsime pokytį.

Kadangi koordinatorė Laura Bradley yra pateikusi NA prašymą pratęsti projekto veiklas dar vieneriems metams, tai ir toliau planauojami nuotoliniai susitikimai. Kovo 21d. nuspręsime kada Utenos „Saulės“ gimnazija galės organizuoti nuotolinį 2 dienų tarptautinį projekto susitikimą Nr.2 visiems savo partneriams. Susitikimo tikslas yra aptarti intelektualinio produkto (Nr.3-Europos piliečio modulis) kūrimo eigą, iškilusius klausimus, pateikti sprendimo būdus, ruoštis C1 (socialinis pilietiškumas) ir C2 (skaitmeninis pilietiškumas) mokytojų mokymams kaip dirbti su kiekvienu moduliu.

Kalbant apie šį projektą daug kartų pasikartoja žodžiai pilietis, pilietiškumas, tad klausiu tavęs: ką Tau reiškia pilietiškumas? Rekomenduoju perskaityti šį straipsnį: https://www.gyvenimas.eu/2016/09/06/ka-jums-reiskia-pilietiskumas/

Parengė anglų kalbos mokytoja Alma Palskienė

• 2022031301