PradžiaNaujienosnaujienos 2021-12-21(01)

Erasmus+ „Saulės“ mokytojų komanda ir toliau dirba jaunojo europiečio labui

Gruodžio 15 d. pavakarę nuotoliniu būdu susirinko Erasmus+ projekto “Nobody Will Be Left Behind” partneriai. Aptarę Covid-19 situaciją savo šalyse, nedrąsiai planavo dviejų dienų tarptautinį partnerių susitikimą „Saulės“ gimnazijoje sausio pabaigoje-vasario pradžioje. Susitikimo tema: bendros ugdymo programos kūrimo įvertinimas.

Mes (P5, partnerės numeris) ir Norvegija (P4) esame atsakingi dar ir už projekto sklaidą. Vis dar kuriamas tinklalapis, jau turime FB: https://www.facebook.com/Nobody-Will-Be-Left-Behind-111543874669679 Paspauskite Like ir sekite mūsų naujienas pilietiškumo tema. Beje, mūsų komanda pradeda kurti Lietuvos profilį, kuriame atsispindės pilietiškumo švietimas mūsų šalyje, kad mus pažintų ne tik partnerės šalys, bet ir visa Europa. Jau atlikome 10-ies mokytojų ir daugiau nei 50-ies mokinių savo mokykloje apklausą apie ES piliečius, jų teises, pareigas, patirtis, t.t. Visų partnerių apklausos duomenys bus apibendrinti ir paskelbti 2022 metais. Dėkojame visiems, kurie skyrėte laiko apklausos klausimams atsakyti.

Šiuo metu kuriamas ES pilietiškumo ugdymo modulis/priemonių rinkinys. Projekto dalyviai parengs ir mokyklose partnerėse įgyvendins bendrą ES pilietiškumo ugdymo programą siekdami, kad jaunimas sistemingai įgytų ES pilietybės kompetencijų. Šias ugdymo programas šiuo metu kuria mokyklų partnerių projekto dalyviai (mokytojai), o vėliau bendradarbiaudami per tarptautines projektines veiklas aptars jų įgyvendinimą ir savo ugdymo įstaigose jas įgyvendins. Bandomojo projekto temos: socialinis, ekonominis, skaitmeninis, demokratinis ir kultūrinis pilietiškumas.

Ačiū „Saulės“ mokytojų komandai, kuri dirba jaunojo europiečio labui ir padeda įgyvendinti šio projekto tikslus. O kiekvienam mokyklos bendruomenės nariui linkime prasmingo švenčių laukimo ir jų šventimo.