PradžiaNaujienosNaujienos-2019-06-06(01)

2019-06-06

Netradicinė anglų kalbos pamoka

Netradicinės pamokos tampa vis populiaresnės mūsų gimnazijoje. Tokį pamokos organizavimo būdą anglų kalbos mokytoja Alma Palskienė renkasi norėdama sudominti ir motyvuoti mokinius, sudaryti galimybes praktiniam žinių panaudojimui, paįvairinti nusistovėjusią pamokos struktūrą, įprastą gyvenimo ritmą. Tokiose pamokose mokinys dirba neįprastoje aplinkoje, susipažįsta su įvairių specialybių žmonėmis ir perima jų patirtį, praplečia akiratį, pasaulėžiūrą bei įgyja naujų žinių, gebėjimų ir kompetencijų.

Ankstyvą ketvirtadienio rytą 1B klasės mokiniai interviu metodo pagalba kalbino viešnią iš Amerikos. Misionierė Lisa Johnson, 20 metų gyvenanti Lietuvoje, dalinosi įspūdžiais apie vaikystę, paauglystę, mokyklos gyvenimą Amerikoje, šeimą, pomėgius, kultūrinius panašumus ir skirtumus, ragino mokinius nuolatos mokytis, skaityti knygas ir siekti savo užsibrėžtų tikslų. Beje, pašnekovė, paklausta apie gyvenimo tikslus, pasakė, kad kiekvienas turi Dievo paskirtą darbą žemėje, taigi turi ir ji, ir jį dirba: padeda žmonėms pažinti Dievą. Mokiniai atsidėkojo šypsenomis ir dovanėle bei linksmai kartu nusifotografavo. Belieka pasidžiaugti, kad ši pamoka, skatinusi mokinius mėgautis procesu, aktyviai taikyti žinias, buvo ne pirma ir ne paskutinė.