PradžiaNaujienosnaujienos 2019-02-14(03)

Švento Valentino istorija

Manoma, kad Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno

III amžiuje. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis. Šitaip jis siekė, kad kuo daugiau vyrų eitų kariauti ir gintų imperiją nuo išorinės agresijos ir vidinės netvarkos. Imperatorius manė, kad vedę vyrai yra emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai.

Vyskupas Valentinas, matydamas jaunų žmonių skausmą, juos sutuokdavo slapčia. Klaudijus II išgirdęs apie tokį vyskupo elgesį, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur 269 m. vasario 14 d. Valentinas buvo nubaustas mirtimi. Po kiek laiko Valentinas buvo paskelbtas šventuoju, o Šv. Valentino diena oficialiai pradėta švęsti nuo 496  m., popiežiaus Gelasijaus nurodymu.

Skeptikai Valentino dieną dažnai vadina išgalvota švente, tačiau tai nėra tiesa – ji turi savo ilgametę istoriją. Kiekvienam romantikui Valentino diena yra tiesiog puiki proga pradžiuginti savo antrąją pusę, tad linkime šiais metais nestokoti idėjų ir savo mylimą žmogų palepinti gražiomis akimirkomis!

O ką apie meilę mano gimnazistai, ką jiems reiškia mylėti ar būti mylimam, kokias meilės istorijas jie yra patyrę? Skaitykite „Lango“ skiltyje „Nuomonės“.