PradžiaNaujienosnaujienos 2017-11-07(02)

Gimnazistai kino dirbtuvėse

Lapkričio 7 d. Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje vyko kino dirbtuvės jaunimui „Kino kūrėjo ABC“. Pusdienį trukusiose dirbtuvėse dalyvavo mišri 2A klasės ir ketvirtokų, lankančių „Video montažo ir reklamų kūrimo“ pamokas sauliečių grupė.

Pirmoje užsiėmimo dalyje VŠĮ „Kino saga“ vadovė Lina Užkuraitytė, pasitelkdama žaidimus ir kūrybines užduotis, padėjo mokiniams pasiskirstyti komandomis, suprasti ir atrasti įvairias asmenybės savybes reikalingas filmų kūrimui. Pastebėjome, kaip lengvai paprasti žaidimai padeda išsiaiškinti, kurie žmonės linkę prisiimti atsakomybę, o kurie užima pasyviojo stebėtojo pozicijas, mokėmės pasakoti istorijas ir perteikti vaizdus žodžiais bei žodžius vaizdais, ugdėme pastabumą, supratome, kaip svarbu pasakyti ir išgirsti.

Antroje dirbtuvių dalyje kino režisierius Andrius Blaževičius trumpai pristatė kino istoriją, peržiūrėjo ir kartu su sauliečių komanda nagrinėjo 50 metų senumo režisieriaus A. Griškevičiaus filmą „Laikas eina per miestą“. Nors šiais laikais filmas atrodo nykus ir neįdomus, tačiau iki dabar jis laikomas vienu geriausių lietuvių dokumentiniu filmu.

Bendraudami su režisieriumi, mokiniai uždavinėjo jiems rūpimus klausimus, sužinojo kiek kartų skiriasi holivudinių ir lietuviškų filmų biudžetas, kiek laiko užtrunka 1 min. kadro filmavimas ar kiek lietuviškų filmų nufilmuojama per metus. Praktinių dirbtuvių metu 3 komandos kūrė 5 kadrų siužetus, vaidino šiems kadrams reikalingas istorijas, montavo video klipus ir juos kartu peržiūrėjo. Taip gimė 3 minivideo klipai – „Ateiviai“, „Merginos“, „500“.

Turėjus tokį smagų įvadą, dar smagiau buvo gauti režisieriaus patvirtinimą, kad per turimą laiką, geriau nufilmuoti ir sumontuoti buvo neįmanoma.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://saule.utena.lm.lt/images/naujienos/2017-11-07-02